Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η εθελοντική αιμοδοσία που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου στους Αγίους Δέκα, καθώς παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες, συγκεντρώθηκαν 23 μονάδες αίματος
Την αιμοδοσία συνδιοργάνωσαν ο Παγκρήτιος Σύνδεσμος Εθελοντών Αιμοδοτών και Δωρητών Οργάνων Σώματος «Αιματοκρήτης», ο Δήμος Γόρτυνας, η Τοπική Κοινότητα, ο Πολιτιστικός Σύλλογος και η Ενορία των Αγίων Δέκα, σε συνεργασία με την κινητή μονάδα του Βενιζελείου Νοσοκομείου.
Στην αιμοδοσία συμμετείχαν ο επικεφαλής της παράταξης «Μεγάλη Γόρτυνα», Μιχάλης Κοκολάκης, ο αντιδήμαρχος της Δ.Ε. Γόρτυνας, Κωνσταντίνος Τσικνάκης, ο πρόεδρος της Τ.Κ. Αγίων Δέκα, Μιχάλης Πηρουνάκης, ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίων Δέκα, Αλέξανδρος Ξαγοραράκης, εργαζόμενοι του Δήμου Γόρτυνας και πολλοί δημότες.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/09/4486D489-CDBA-4F7B-B1A2-DA48AEDAE643.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/09/25136FBA-C46A-4391-A4A9-C0F75E18FB23.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/09/4F6C501C-CAC6-4A74-B192-E49904C19EE9.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/09/9F9EF1DC-560E-4CE4-B37F-BEB695A14A86.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/09/0B093BFF-154C-4150-B3D9-ACACA64FB8AB.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)