Σήμερα Σαββάτο θα πραγματοποιηθούν τρεις παραστάσεις
Με την παράσταση «Όρνιθες του Αριστοφάνη» του Δημοτικού σχολείου Ζαρού, έκανε πρεμιέρα το 8ο Μαθητικό Φεστιβάλ Παραδοσιακής Μουσικής & Θεάτρου Γόρτυνας, στην αγορά της Αρχαίας Γόρτυνας.
Σήμερα, 2η μέρα του Φεστιβάλ, συμμετέχουν δύο σχολεία με τρεις παραστάσεις.
Οι μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τυμπακίου, θα παρουσιάσουν δύο παραστάσεις, 1) Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ….ΤΩΝ ΓΕΝΕΩΝ, 2) Ο ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ ΚΙ Ο … ΒΟΝΙΦΑΤΙΟΣ και στην συνέχεια το Γυμνάσιο Αγ. Δέκα που θα παρουσιάσουν το Αρχαίο θέατρο Γόρτυνας.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)