Με σύμμαχο τον καλό καιρό εορτάστηκαν φέτος τα Θεοφάνεια στο Ρέθυμνο
Εκπρόσωποι των τοπικών αρχών αλλά και πλήθος κόσμου βρέθηκε στο Ενετικό Λιμάνι της πόλης όπου έγινε η κατάδυση του Τίμιου Σταύρου από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ Ευγένιο.
Στα παγωμένα νερά βούτηξαν και φέτος 17 άτομα μεταξύ των οποίων και μια γυναίκα ενώ πρώτος το Σταύρο ανέσυρε ο νεαρός Ρεθυμνιώτης Σταμάτης Σπαντιδάκης.
Του καθαγιασμού των υδάτων στο Ενετικό Λιμάνι προηγήθηκε Θεία Λειτουργία στην Ιερά Μητρόπολη Ρεθύμνου.
goodnet.gr
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)