Την πρωτοχρονιάτικη πίτα έκοψε χθες Σαββάτο ο Πολιτιστικός Σύλλογος Φουρφουρά
Τα μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου συγκεντρώθηκαν στην ταβέρνα ‘Windy Place’ του Γιάννη-Ντίνας Σημαντήρα και έκοψαν την πρωτοχρονιάτικη πίτα ξεκινώντας με την ευλογία του π. Μανώλη.
Η πρόεδρος και τα μέλη του Συλλόγου, ο καθένας με την σειρά του ευχήθηκαν σε όλους καλή χρονιά και υγεία.
Το λόγο στην συνέχεια πήρε ο Δήμαρχος Αμαρίου Παντελής Μουρτζανός όπου επισήμανε μεταξύ άλλων την άριστη συνεργασία του Δήμου με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Φουρφουρά.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)