Ο Γιώργος Σαββάκης εθεάθη στην εσπερίδα του υποψήφιου Δημάρχου Γόρτυνας Μιχάλη Κοκολάκη
Όλα δείχνουν πως ο Γιώργος Σαββάκης από τις Γκαγκάλες θα ενσωματωθεί στη “Μεγάλη Γόρτυνα”, στο πλευρό του Μιχάλη Κοκολάκη.
Ο κ. Σαββάκης παραβρέθηκε στην εσπερίδα που διοργανώθηκε από την παράταξη του Μιχάλη Κοκολάκη, στην Αγία Βαρβάρα, με θέμα “Χτίζοντας έναν Κοινωνικό Δήμο”, δείχνοντας με αυτό τον τρόπο την στήριξή του.
Ο Γιώργος Σαββάκης είχε εκλεγεί με την παράταξη του νυν Δημάρχου Γόρτυνας Νικόλαου Σχοιναράκη, όμως είχε ανεξαρτητοποιηθεί από δημοτικός σύμβουλος τον Απρίλη του 2017.
Όπως όλα δείχνουν είναι θέμα χρόνου να ανακοινωθεί η υποψηφιότητά του με την παράταξη “Μεγάλη Γόρτυνα” του Μιχάλη Κοκολάκη.