Κατέληξε σήμερα το πρωί 16χρονο κορίτσι το οποίο νοσηλευόταν στη ΜΕΘ του Νοσοκομείου Τρικάλων
Σύμφωνα με πληροφορίες, η κοπέλα είχα εισαχθεί στο νοσοκομείο με συμπτώματα ίωσης, αλλά στη συνέχεια υπήρξε επιδείνωση της κατάστασης, που εξελίχθηκε σε μια ιογενή καρδιοπάθεια.
Η κατάσταση επιδεινώθηκε και μεταφέρθηκε στη ΜΕΘ όπου και κατέληξε. Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες κάνουν λόγο για μικρόβιο το οποίο εξελίχθηκε και επέφερε το θάνατο της μικρής, η οποία κατάγεται από κοντινό στην πόλη χωριό των Τρικάλων.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)