Προσπαθούν να βρουν λύση
Την εισήγηση των μελών του τοπικού διαμερίσματος της Νέας Αλικαρνασσού για τον χώρο φιλοξενίας της λαϊκής αγοράς αναμένει η δημοτική αρχή Ηρακλείου μετά την αρνητική θέση που έλαβε η Επιτροπή Λαϊκών Αγορών της Περιφέρειας Κρήτης για την προσωρινή, μέχρι τον Σεπτέμβριο, λειτουργία της λαϊκής της Τρίτη στον πρώην Φάρο.
Η πρόταση του τοπικού συμβουλίου Νέας Αλικαρνασσού θα συζητηθεί αρχικώς στην Επιτροπή Ποιότητας Ζωής και ακολούθως στο Δημοτικό Συμβούλιο Ηρακλείου.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)