24.800 ευρώ για τους Στόλους – Χρηματοδότηση για την προμήθεια δεξαμενής ύδρευσης εξασφάλισε ο Δήμος Γόρτυνας για τον οικισμό της Δημοτικής Ενότητας Κόφινα
Χρηματοδότηση ύψους 24.800 ευρώ εξασφάλισε η δημοτική αρχή του Δήμου Γόρτυνας για το έργο «Προμήθεια και τοποθέτηση μεταλλικής δεξαμενής ύδρευσης στον οικισμό Στόλων της Δημοτικής Ενότητας Κόφινα, του Δήμου Γόρτυνας».
Η χρηματοδότηση του έργου προέρχεται από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων της Περιφέρειας Κρήτης και συγκεκριμένα από τον φάκελο «Υδροαρδευτικά έργα και υποστηρικτικές μελέτες».
Όπως αναφέρει το τεχνικό δελτίο, η μεταλλική δεξαμενή θα είναι χωρητικότητας 350 κυβικών μέτρων και θα είναι ικανή να καλύψει τις ανάγκες ύδρευσης στον οικισμό Στόλων.
Σύμφωνα με την αξιολόγηση της δημοτικής αρχής, η προμήθεια και τοποθέτηση της δεξαμενής θα λύσει σοβαρά προβλήματα των δημοτών τα οποία εντείνονται κατά τους θερινούς μήνες.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)