Σήμανε συναγερμός στην Πυροσβεστική Υπηρεσία
Συναγερμός σήμανε νωρίς χθες το απόγευμα στην Πυροσβεστική Υπηρεσία, όταν κλήθηκαν να συνδράμουν στη διάσωση ενός 69χρονου πεζοπόρου από τη Δανία, ο οποίος ένιωσε έντονη αδιαθεσία, ενώ διέσχιζε το φαράγγι των Πεύκων στο Δήμο Ιεράπετρας.
Στην επιχείρηση συμμετείχαν 8 πυροσβέστες της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ιεράπετρας με τέσσερα πυροσβεστικά οχήματα και μέλη της εθελοντικής ομάδας ΕΔΕΑΚ.
Τελικά, στις 6:00 το απόγευμα ο Δανός οδηγήθηκε με ασφάλεια σε σημείο όπου ήταν εφικτή η παροχή ιατρικής βοήθειας και η μεταφορά του στο Νοσοκομείο.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)