Οι “ερυθρόλευκοι” επιβλήθηκαν 11-7 του ΝΟΒ και κατέκτησαν το πρωτάθλημα
Ο Ολυμπιακός αποκατέστησε την… τάξη, μετά τους δύο πρώτους -απρόσμενα δραματικούς- τελικούς της Α1 υδατοσφαίρισης ανδρών, και σήμερα (27/5) στο Λαιμό πανηγύρισε με εμφατικό τρόπο τον έβδομο διαδοχικό τίτλο του.
Οι “ ερυθρόλευκοι” επιβλήθηκαν 11-7 του ΝΟΒ και με 3-1 νίκες κατέκτησαν το 23ο πρωτάθλημά τους από καταβολής Α1 και συνολικά 31ο (ή 33ο, σύμφωνα με την αρίθμηση του ερασιτέχνη Ολυμπιακού) στην ιστορία τους.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)