Σήμερα Κυριακή 2 Ιουνίου θα αναμετρηθούν εκ νέου ο Μιχάλης Κοκολάκης και ο Νικόλαος Σχοιναράκης για τη θέση του Δημάρχου στο Δήμο Γόρτυνας
Στο δεύτερο γύρο των δημοτικών εκλογών θα εκλεγεί ο νέος Δήμαρχος Γόρτυνας, στον οποίο θα αναμετρηθούν σήμερα Κυριακή ο Μιχάλης Κοκολάκης που ήρθε πρώτος με ποσοστό 45,18 % και ο Νικόλαος Σχοιναράκης ο οποίος έλαβε τη δεύτερη θέση με ποσοστό 27,22 %, ενώ εκτός μάχης βρίσκονται ο Ξυλούρης Σταύρος, ο Δαριβιανάκης Μιχάλης και ο Μανιαδάκης Μιχάλης.
Μένει λοιπόν σήμερα να δούμε ποιος θα επικρατήσει στην εκλογική “μονομαχία” και θα είναι ο επόμενος Δήμαρχος Γόρτυνας.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)