Ο σταθμός λειτουργούσε κανονικά κάθε Αύγουστο τα τελευταία 8 χρόνια
Κλειστός θα παραμένει όλο τον Αύγουστο ο Βρεφονηπιακός σταθμός του δήμου Αγίου Νικολάου, προκαλώντας μείζον πρόβλημα στους εργαζόμενους στις τουριστικές επιχειρήσεις της περιοχής, που καλούνται να διαχειριστούν τη φροντίδα των παιδιών τους, στην ακμή της τουριστικής περιόδου.
Ο σταθμός λειτουργούσε κανονικά κάθε Αύγουστο τα τελευταία 8 χρόνια, ωστόσο φέτος μετά από ένσταση του συλλόγου Βρεφονηπιοκόμων Ελλάδος, η Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης ακύρωσε τον εσωτερικό κανονισμό του Οργανισμού Κοινωνικών Υπηρεσιών του Δήμου, που επέτρεπε τη λειτουργία του σταθμού τον Αύγουστο, επιβάλλοντας κατ’ ουσία το κλείσιμο του.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)