Μάχη με τις σφοδρές χιονοπτώσεις δίνουν οι υπηρεσίες του δήμου Αρχανών – Αστερουσίων , για τέταρτη ημέρα σήμερα, στην προσπάθεια τους να κρατήσουν ανοικτό το οδικό δίκτυο , ειδικά στην περιοχή της δημοτικής ενότητας των Αστερουσίων .
Η ένταση των χιονοπτώσεων, τις προηγούμενες τρείς ημέρες, υπήρξε πρωτοφανείς! Σύμφωνα με το flashnews.gr,το χιόνι σε πολλά σημεία των Αστερουσίων ξεπέρασε το 1 μέτρο, γεγονός που δυσκόλεψε τα μηχανήματα του δήμου να κρατήσουν ανοικτό το οδικό δίκτυο.
Τις προσπάθειες συντονίζει ο Δήμαρχος, Εμμανουήλ Κοκοσάλης και οι αντιδημάρχοι.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)