Στην Γέργερη, η Δοξολογία τελέστηκε στον Ι.Ν. Υπαπαντής του Χριστού, ενώ τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε ο διευθυντής του Γυμνασίου, Κωνσταντίνος Νιθαυριανάκης
Ακολούθησαν η επιμνημόσυνη δέηση, η κατάθεση στεφάνων και η παρέλαση, στην οποία συμμετείχε και το ΚΗΦΗ, με τους ηλικιωμένους να κερδίζουν το θερμό χειροκρότημα του κοινού.
Τον δήμο Γόρτυνας εκπροσώπησε ο αντιδήμαρχος Στέλιος Σηφάκης, ενώ στις εορταστικές εκδηλώσεις παραβρέθηκαν, μεταξύ άλλων, ο δημοτικός σύμβουλος, Μιχάλης Μανιαδάκης, εκπρόσωποι της εκπαιδευτικής κοινότητας, πολιτιστικών συλλόγων, αθλητικών σωματείων και φορέων της περιοχής.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/CE62C99B-C28E-4F83-8230-8608A38F05DC-1024x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/5ADE2595-34B1-4846-BFCA-082C827BA7B3-1024x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/0559B1E3-0E4B-4E81-BE92-2707A217D158-1024x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/FCF7A2E3-4CA4-44DA-9B54-C41B24724018-1024x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/F9626541-2FE8-4195-B10E-F1265DC759CB-1024x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/9876B785-0EC3-4A34-B713-57EA7511F3B1-1024x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2019/10/15700933-1099-4DCF-9A24-0461C6B11120-1024x1024.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)