Μεγάλη τιμή για τη Μεσαρά και το ηρακλειώτικο ποδόσφαιρο αποτελεί η ανάθεση στον Γιώργο Μπαστάκη της τεχνικής ηγεσίας της ελληνικής ομάδας Mini Football
O Γιώργος κατάγεται από την Πόμπια, έχει αγωνιστεί σε πολλές ομάδες του Ηρακλείου και τα τελευταία χρόνια κατοικεί στο Ρέθυμνο όπου και σπούδασε.
Ο Μπαστάκης αναλαμβάνει τον δύσκολο ρόλο να διαδεχτεί το έργο του Αντρέα Ντρένοβα και να οδηγήσει την εθνική στο Socca World Cup 2020.
Οι αρετές και οι γνώσεις του, η εργατικότητά του, η εμπειρία του τα τελευταία 3 χρόνια στην Εθνικής Mini Football αλλά και η βαθιά του αγάπη και αφοσίωση σε εκείνη αποτελούν τα εχέγγυα για την επιτυχία του. Καλή σταδιοδρομία φίλε μας Γιώργο!
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)