Σε μια «ζεστή» εκδήλωση, με ευχές, χαμόγελα, μουσική, φαγητό, δώρα και εκπλήξεις για τα παιδιά, έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λαρανίου
Ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου, δημοτικός σύμβουλος, Στέλιος Μαυρίδης, καλωσόρισε μικρούς και μεγάλους και ευχήθηκε σε όλους «Καλή Χρονιά», ενώ θερμές ευχές για το νέο έτος έδωσαν, επίσης, ο Δήμαρχος Γόρτυνας, Λευτέρης Κοκολάκης και ο επικεφαλής της παράταξης «Μεγάλη Γόρτυνα», Μιχάλης Κοκολάκης.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν, μεταξύ άλλων, ο βουλευτής Ηρακλείου, Σωκράτης Βαρδάκης, οι αντιδήμαρχοι Κωνσταντίνος Τσικνάκης, Σοφία Χατζάκη – Σφακιανάκη, Θοδωρής Σαβουιδάκης, Στέλιος Σηφάκης, οι δημοτικοί σύμβουλοι Γιώργος Σταματάκης, Γιώργος Κουμιανάκης, ο πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Λαρανίου, Πέτρος Αμπουχάνης, η διαχειρίστρια των Σχολικών Επιτροπών του Δήμου Γόρτυνας, Μαρία Σφακιανάκη – Ντελάκη και πλήθος κόσμου.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/531FCDD4-58F6-435C-9B95-9075437E75F4-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/56ECDF49-6A66-45DE-8D68-C77A2C9104D5-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/696FB554-AEB6-40EC-8A85-5B65C30C38BA-1024x768.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)