Ενημερωτική εκδήλωση στον Εσταυρωμένο Ρεθύμνου 29/01 και ωρα 18.30
Όλοι οι τοπικοί φορείς του Εσταυρωμένου σε συνεργασία με τον Σύλλογο Εθελοντικής Αιμοδοσίας Ρεθύμνου, Δότες Ζωής, διοργανώνουν ημερίδα στο Δημοτικό σχολείο Σταυρωμένου.
Πρόγραμμα ημερίδας:
Πώς θα αποκτήσουμε επάρκεια σε αίμα με ομιλήτρια την Κα Ειρήνη Γεργιανάκη, Ειδικός Γενικής /Οικογενειακής Ιατρικής- Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Κρήτης, Πρόεδρος “Αιματοκρήτη”.
Δωρεά Μυελού των Οστών με ομιλήτρια την Κα Όλγα Γραφάκου, Παιδίατρος και συνεργαζουσα γιατρός του Συλλόγου “Δότες Ζωής”.
Καλεσμένος μας ο Πρόεδρος του Συλλόγου Θαλασσαιμιας Κος Νίκος Τσικριτσάκης που θα μας μεταφέρει το κλίμα που επικρατεί σε ασθενείς με μεσογειακή αναιμία.
Μετά τις ομιλίες, θα ακολουθήσουν εγγραφές δοτών Μυελού Των Οστών.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/C21DB050-3C10-4B69-97F8-B79FF8EBED19-707x1024.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)