Η επόμενη μέρα στο Δήμο Γόρτυνας
Το Συμβούλιο της Επικρατείας δεν έκανε δεκτή την προσφυγή του Μιχάλη Κοκολάκη και επομένως στην θέση του Δημάρχου Γόρτυνας παραμένει ο Λευτέρης Κοκολάκης.
Η απόφαση έχει προκαλέσει σοκ στην τοπική κοινωνία, που επέλεξε για Δήμαρχο τον Μιχάλη Κοκολάκη με ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, σχεδόν 70%, στις πρόσφατες εκλογές.
Η δημοτική αρχή συνεχίζει την πορεία της ως έχει, ενώ όπως έχει ξεκαθαριστεί από την «Μεγάλη Γόρτυνα», ο Μιχάλης Κοκολάκης θα είναι παρών στις εξελίξεις, τόσο τώρα, όσο και στο μέλλον.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)