Ο σύλλογος ΑμεΑ το «ΜΕΛΛΟΝ» στηρίζουν μέλος του συλλόγου που έμεινε χωρίς δουλειά
Στηρίζουμε την ουσιαστικά πρώην εργαζόμενη της ΧΥΤΑ ΑΜΑΡΙΟΥ, άτομο ΑΜΕΑ με 80% αναπηρία και μέλους του συλλόγου μας, καθώς έχει προκύψει θέμα με την συνέχιση της σύμβασή της στην δημοτική επιχείρηση.
Το δίκαιο αίτημα της, είναι η επαναπρόσληψή της μιας και υπάρχει σχετικός νόμος, τον οποίο και έχουμε κοινοποιήσει στους αρμόδιους με επιστολή μας για την ενημέρωσή τους.
Ζητάμε να γυρίσει τώρα στη δουλεία της η εργαζόμενη!
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)