Στήθηκε επιχείρηση για τον εντοπισμό τους
Ζευγάρι έκανε πεζοπορία από τους Άνυδρους προς Γυαλισκάρι, όταν η γυναίκα λόγω της υψηλής θερμοκρασίας σήμερα δεν μπορούσε να συνεχίσει…. και ο σύζυγος της κάλεσε σε βοήθεια την Πυροσβεστική Υπηρεσία.
Αμέσως απο το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο Καντάνου, με επικεφαλής τον προϊστάμενο του Πυρονόμο Περράκη Ιωάννη, ξεκίνησε ομάδα διάσωσης με 2 άτομα του Π.Κ Καντάνου, 2 άτομα του εθελοντές του Π.Κ Βουτά και έναν πολίτη ο οποίος προσφέρθηκε να βοηθήσει μαζί με το ασθενοφόρο του Κ.Υ. Καντάνου.
Εντόπισαν την γυναίκα η οποία δεν έφερε τραύματα, εμφανώς εξασθενημένη, είχε όμως τις αισθήσεις της και την μετέφεραν σε κατάλληλο σημείο όπου και την παρέλαβε το ασθενοφόρο του Κ.Υ. Καντάνου.
sadentrepese.blogspot.com
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/08/520AE4B6-E938-48FB-96AF-198F24469734.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/08/176398F7-1301-4CD7-8426-795A98F8E1A3.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)