Ο 92 χρόνων άνθρωπος, ο οποίος πάσχει από πνευμονοπάθεια, έχει διασωληνωθεί, και η κατάστασή του χαρακτηρίζεται κρίσιμη
Επιδείνωση παρουσίασε η κατάσταση της υγείας ενός ηλικιωμένου Χανιώτη, ο οποίος μεταφέρθηκε από τη ειδική κλινική Covid-19 όπου νοσηλευόταν εδώ και μία περίπου εβδομάδα, στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου Χανίων.
Παράλληλα, θετικό στον κορωνοϊό βγήκε το τεστ στο οποίο υποβλήθηκε ένας άντρας 43 χρόνων, ο οποίος νοσηλεύεται με ήπια συμπτώματα στην ειδική μονάδα του νοσηλευτικού ιδρύματος.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)