Η μόρφωση και η εξέλιξη του ανθρώπου δεν έχει όρια είναι το μήνυμά του
Ο 48χρονος κυβερνήτης Πολιτικής Αεροπορίας Μάνος Παπαδογιάννης με καταγωγή από την Άνω Βιάννου πέρασε 2ος στο Μαθηματικό Καστοριάς από το Λύκειο Γαζίου!
Ο ίδιος μιλώντας στο ektiti.gr δήλωσε … “Επιστήμες όπως τα Μαθηματικά η Μετεωρολογία και η Αστρονομία έχουν άμεση σχέση με τη διακυβέρνηση ενός αεροσκάφους που είναι η μεγάλη μου αγάπη. Θέλω να περάσω το μήνυμα προς τους νεότερους ότι η μόρφωση και η εξέλιξη του ανθρώπου δεν έχει όρια, όπως ο ορίζοντας σε μια πτήση. Καλές σπουδές στα Ελληνοπούλα και συγχαρητήρια!”.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)