Έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 (rapid test) σε πεζούς θα πραγματοποιηθούν σήμερα Τετάρτη 10/02 από κλιμάκια του ΕΟΔΥ στα Ανώγεια και στα Λιβάδια Μυλοποτάμου, στο Ρέθυμνο
Οι δειγματοληψίες στα Ανώγεια θα διεξαχθούν στην πλατεία του Δημαρχείου Ανωγείων, από τις 09:30 έως τις 12:30.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/02/38BB356A-5C6A-44E8-8827-D24B54681D25-1024x705.jpeg)
Οι δειγματοληψίες στα Λιβάδια θα διεξαχθούν πίσω από το κοινοτικό γραφείο Λιβαδίων, από τις 14:30 έως τις 17:30.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/02/7811EA48-0C5A-48A9-A4FF-D24BBF11733A-1024x705.jpeg)
Η προσέλευση του κοινού που επιθυμεί να υποβληθεί στο τεστ είναι ελεύθερη.
Οι προσερχόμενοι θα πρέπει να έχουν στείλει μήνυμα για μετακίνηση 1 στο 13033, να γνωρίζουν το ΑΜΚΑ τους ή τον Αριθμό Δελτίου Ταυτότητας και τον αριθμό του κινητού τηλεφώνου στο οποίο θα αποσταλεί το αποτέλεσμα του rapid test.
Η λήψη του δείγματος θα γίνεται ρινοφαρυγγικά και τα αποτελέσματα θα γνωστοποιούνται στους πολίτες μέσα σε λίγες ώρες.
Η δράση συνδιοργανώνεται από τον ΕΟΔΥ, την Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, την Περιφέρεια Κρήτης, τους δήμους Ανωγείων και Μυλοποτάμου, με τη συμβολή των Αστυνομικών Τμημάτων.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)