Την διενέργεια διαγνωστικών τεστ στην Τ.Κ. Αγίας Βαρβάρας ζητάει η δημοτική αρχή
Κατόπιν σχετικής ενημέρωσης για τον εντοπισμό επιβεβαιωμένων κρουσμάτων Covid-19 στην Τ.Κ. Αγίας Βαρβάρας, η δημοτική αρχή επικοινώνησε άμεσα με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) και με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης και ζήτησε εγγράφως την διενέργεια διαγνωστικών τεστ, προκειμένου να διαπιστωθεί ο βαθμός διασποράς του ιού στην περιοχή και να περιοριστεί η εξάπλωσή του.
Η δημοτική αρχή βρίσκεται σε διαρκή επικοινωνία με τους αρμοδίους φορείς, απαιτώντας να ληφθούν όλα τα αναγκαία μέτρα για την προστασία της δημόσιας υγείας.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)