Στο σημείο πραγματοποίησε αυτοψία το πρωΐ ο Δήμαρχος Ηρακλείου Βασίλης Λαμπρινός
Με ικανοποιητικούς ρυθμούς προχωρούν οι εργασίες ανάπλασης στο κέντρο του Ηρακλείου και είναι χαρακτηριστικό ότι ήδη έχει ξεκινήσει η πλακόστρωση στην οδό Χατζημιχάλη – Γιάνναρη.
Στο σημείο πραγματοποίησε αυτοψία το πρωί της Πέμπτης 7 Οκτωβρίου ο Δήμαρχος Ηρακλείου Βασίλης Λαμπρινός, ο οποίος είχε την ευκαιρία να διαπιστώσει την πρόοδο του έργου.
Όπως δήλωσε χαρακτηριστικά:
«Το μεγάλο έργο της ανάπλασης του κέντρου συνεχίζεται εντός χρονοδιαγραμμάτων, ενδεχομένως και λίγο μπροστά από αυτά. Είναι δεδομένο ότι με την ολοκλήρωσή του ολόκληρη η περιοχή θα αναβαθμιστεί αισθητικά, λειτουργικά και εμπορικά».
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/8E7B2D9E-5688-461F-A95A-0C6B623BF4D9.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/A66294BE-C680-4BDF-B094-A16144EABF54.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)