Συνάντηση με τον βουλευτή Ηρακλείου, Μάξιμο Σενετάκη, είχε σήμερα ο Δήμαρχος Γόρτυνας, Λευτέρης Κοκολάκης, στο Δημαρχείο, στους Αγίους Δέκα
Στο επίκεντρο της συζήτησης βρέθηκαν ζητήματα του Δήμου Γόρτυνας, μεταξύ των οποίων τα προβλήματα που προέκυψαν εξαιτίας της σεισμικής δραστηριότητας, η επιτάχυνση της διαδικασίας αποζημίωσης των πληγέντων, χρηματοδοτήσεις που διεκδικεί ο Δήμος Γόρτυνας από διάφορα προγράμματα, έργα που βρίσκονται στον σχεδιασμό της δημοτικής αρχής για το επόμενο χρονικό διάστημα – με ιδιαίτερη έμφαση σε έργα οδοποιίας -, καθώς και η ανάγκη ενίσχυσης του Δήμου, όπως και όλων των Δήμων της περιφέρειας, με επιπλέον προσωπικό.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)