Τον κάμπο της Μεσαράς επισκέφθηκε ο υποψήφιος πρόεδρος του ΚΙΝΑΛ Παύλος Χρηστίδης
Την δεύτερη μέρα της περιοδείας του ο Παυλος Χρηστιδης επισκέφθηκε την γεωργική σχολη Αμπελουζου στην Μεσσαρά, οπου αποτελεί τα τελευταια 100 χρονια πυλώνα στήριξης στον αγροτοκτηνοτροφικο-μελισσοκομικό τομεα σε ολοκληρη την Κρητη και τα γυρω νησια.
Ο Παυλος Χρηστιδης συναντήθηκε με την διευθύντρια, τους σπουδαστές και τους εργαζόμενους της σχολής οπου συζήτησαν και αντάλλαξαν αποψεις, για το ποσο σημαντικός ειναι αυτος ο θεσμός Οχι μονο για τους ίδιους τους σπουδαστές αλλα και γενικότερα για τον πρωτογενή τομεα του νησιού.
Κατα τη διάρκεια της επίσκεψης ο πχ ξεναγήθηκε στις σύγχρονες εγκατάστασεις και τους αγρούς. Από εκει ο πχ εστειλε ενα ηχηρό μηνυμα.
«Η περιφέρεια με την αγροτική παραγωγη που διαθέτει η που μπορει να παράξει εχει ολες τις προϋποθέσεις να γινει,οπως και ο τουρισμός , η βαρια βιομηχανία της Ελλάδας , να δωσει την ευκαιρια σε εκατοντάδες δημιουργικούς ανθρωπους να πετύχουν και να αναδείξει νέους και σύγχρονους επιχειρηματίες που θα ειναι πρεσβευτές της ποιότητας στην Ευρωπη
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/831A8EC3-179B-4C39-A460-501CC92DDB06-e1637252801134-830x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/30BEEE26-02B1-4103-8F6C-4E2CE4166859-768x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/AFD1C48A-1902-4A02-AAFA-2DC2E9EB9E29-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/E9949360-7087-4D11-9AFF-04D3E71A7199-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/B2335EEF-D6FD-4004-8CF8-8BE7BB410214-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/55891623-380F-4993-95ED-E9C9A7C23150-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/E2D74325-B61F-43D8-A309-E8B9B9AF9E07-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/EF8F88F9-FA49-4F7D-A79E-C5E4FAB3AD33-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/41899642-7693-4FEC-8532-AAE311E8D6A8-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/CFB330C3-4609-45E6-ADC8-FD8F25ECFEE2-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/D7DEB860-E8F0-4E73-AE0F-1D17DE0A152E-768x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/2B17BC7A-57F5-4299-BC5A-0979ACE0A785-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/130D3CF7-D040-439A-AE5F-3CBF53FE90CD-1024x768.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/11/99E3BFB0-FAB6-4EA5-9531-B700EE681596-1024x768.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)