Σήμερα παραμονή της εορτής των Αγίων Δέκα, ετελέσθει Εσπερινός και Θεία Λειτουργία στους Αγίους Δέκα του δήμου Γόρτυνας και την παρακολούθησε πλήθος πιστών.
Ο Εσπερινός και η Θεία Λειτουργία πραγματοποιήθηκε από τον Ιερέα του χωριού Πάτερ Μαλώλη και άλλους Ιερείς, ενώ τον Θείο Λόγο κήρυξε ο Ιεροκήρυκας πατήρ Αντώνιος, όπου για άλλη μια φορά καθήλωσε με τα λόγια του τους πιστούς.
Αύριο το πρωί θα τελεστεί ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2023/12/IMG_0832-768x1024.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2023/12/IMG_0835-1024x768.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)