Βιωματικό Εργαστήρι για τους κτηνοτρόφους της Κρήτης στο Γερακάρι διμιουργεί ο Δήμος Αμαρίου
O Δήµος Αµαρίου ευχαριστεί τους εταίρους – Οµάδες Τοπικής Δράσης – του σχεδίου διατοπικής συνεργασίας µε τίτλο «ΟΡΕΑ ΚΡΗΤΗ», το οποίο υλοποιείται στο πλαίσιο των τοπικών προγραµµάτων Leader της Κρήτης για τη διοργάνωση του τριήµερου (16-18 Μαρτίου 2015) βιωµατικού εργαστηρίου µε θέµα «ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΦΑΡΜΕΣ» στο Δήµο µας (Τοπική Κοινότητα Γερακαρίου).
Ευχαριστούµε ιδιαιτέρως τον ΑΚΟΜΜ – ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ ΑΑΕ ΟΤΑ που είχε την ευθύνη της διοργάνωσης.
Ο Δήµος Αµαρίου υποστηρίζει κάθε προσπάθεια που σχετίζεται µε την τοπική ανάπτυξη και τη συνεργασία µεταξύ των oρεινών δήµων της περιοχής του Ψηλορείτη και της Κρήτης γενικότερα.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)