Η νέα ταινία του Γιώργου Λάνθιμου θεωρείται ήδη φαβορί για Χρυσό Φοίνικα και η επίσημη πρεμιέρα της, χτες το βράδυ στις Κάννες, έφερε τη βράβευση ακόμα πιο κοντά.
Ο Έλληνας σκηνοθέτης λέγεται πως έχει ξεπεράσει τον εαυτό του συνθέτοντας μια ιστορία που διερευνά με το γνωστό του “περίεργο” τρόπο τις δυσκολίες των ανθρωπίνων σχέσεων στη σύγχρονη εποχή.
O Γιώργος Λάνθιμος με τη σύζυγό του Ariane Labed και τη Lea Seydoux
Στην επίσημη πρεμιέρα ο Γιώργος Λάνθιμος εμφανίστηκε με τους πρωταγωνιστές της ταινίας στο πλευρό του. Η Rachel Weisz επέλεξε ένα χαμηλών τόνων φόρεμα Louis Vuitton με μπούστο και μανίκια κεντημένα με κρύσταλλα ενώ η Lea Seydoux φόρεσε ένα φόρεμα με ριχτό top του οίκου Miu Miu.
newsone.gr
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)