Ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης συναντήθηκε σήμερα στις Βρυξέλλες με τον Jose Maria Amorim Falcao , Πρόεδρο της ομάδας εργασίας των Ευρωπαϊκών αγροτικών οργανώσεων (Copa-Cogeca) για το ελαιόλαδο στις Βρυξέλες.
Στη σύσκεψη συζητήθηκαν οι τρέχουσες και μελλοντικές προκλήσεις για τον τομέα του ελαιολάδου σε Ευρωπαϊκό και διεθνές επίπεδο και τέθηκαν οι βάσεις για μελλοντική συνεργασία.
Η Copa-Cogeca είναι το θεσμικό όργανο εκπροσώπησης αγροτών και αγροτικών συνεταιρισμών στην Ευρωπαϊκή Ένωση.
cretapost.gr
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)