Εθιμοτυπική συνάντηση με τον Φιλανδό Πρέσβη είχε ο Δήμαρχος Ηρακλείου Β. Λαμπρινός
Εθιμοτυπική επίσκεψη στο Δήμαρχο Ηρακλείου κ. Βασίλη Λαμπρινό πραγματοποίησε ο Φιλανδός Πρέσβης κ. Pauli Makela που επισκέφθηκε την πόλη και ξεναγήθηκε στην ενετική Λότζια.
Οι δύο άνδρες μίλησαν για θέματα αυτοδιοίκησης και κοινωνικού κράτους. Ο Δήμαρχος Ηρακλείου προσέφερε στον Φιλανδό Πρέσβη το βιβλίο «Ο Κρητικός Πόλεμος 1645-1669. Η μεγάλη πολιορκία και η εποποιία του Χάνδακα» της Χρυσούλας Τζομπανάκη.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)