Σε μια κίνηση ανθρωπιάς προχωρά ο Δήμος Ηρακλείου
Στη συγκέντρωση σχολικών ειδών για τα παιδιά των οικογενειών που η οικονομική κρίση έκανε την καθημερινότητα τους δύσκολη, προχωρά ο Δήμος Ηρακλείου και η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής. Η δράση ονομάζεται «Νοιάζομαι για τον συμμαθητή μου».
Η συγκέντρωση των σχολικών ειδών θα ξεκινήσει την 1η Σεπτεμβρίου και θα ολοκληρωθεί στις 14 Σεπτεμβρίου.
Θα γίνεται καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή και τις ώρες 08.30 με 13.00, στα ΚΕ.ΚΟΙ.Φ. – Α.Π.Η: Αγίας Τριάδας, Πόρου, Τάλου, Μασταμπά, Φορτέτσας, Νέας Αλικαρνασσού.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)