Συνελήφθη, χθες το βράδυ από αστυνομικούς του Τμήματος Αστυνομικών Επιχειρήσεων Ρεθύμνου, 25χρονος κατηγορούμενος για παραβάσεις της νομοθεσίας περί όπλων
Ειδικότερα, χθες το βράδυ σε περιοχή του Δήμου Λαππαίων, ο 25χρονος προέβη στη ρήψη άσκοπων πυροβολισμών.
Από αστυνομικούς της ανωτέρω Υπηρεσίας συνελήφθη ο 25χρονος, ενώ στην κατοχή του βρέθηκε και κατασχέθηκε ένα πιστόλι με το γεμιστήρα του.
Η προανάκριση διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Λαππαίων, ενώ ο συλληφθείς με την σε βάρος του σχηματισθείσα δικογραφία θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρεθύμνου.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)