Με ελικόπτερο του Λιμενικού Σώματος μεταφέρθηκε ναυτικός από πλοίο που έπλεε ανοικτά των Χανίων
Με μέριμνα του Ενιαίου Κέντρου Συντονισμού Έρευνας και Διάσωσης του Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, παρελήφθη από ελικόπτερο του Πολεμικού Ναυτικού, πρωινές ώρες σήμερα, από το Ε/Γ-Ο/Γ ”ΕΛΥΡΟΣ” Ν.Χ. 31, το οποίο έπλεε βόρεια Χανίων, 50χρονος αλλοδαπός ασθενής, ο οποίος έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης. Ο ανωτέρω μεταφέρθηκε στο στρατιωτικό αεροδρόμιο Χανίων, από όπου διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)