Κατά την μεταφορά του στο νοσοκομείο, ο 9χρονος έχει επικοινωνία με το περιβάλλον
Στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο και από εκεί στο ΠΑΓΝΗ με τραύματα στο κεφάλι, μεταφέρθηκε εσπευσμένα το πρωί ένας 9χρονος μαθητής ο οποίος έπεσε και χτύπησε την ώρα που βρισκόταν στο σχολείο.
Ο μαθητής της Τετάρτης Δημοτικού, χρειάστηκε να μεταφερθεί με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο ΠΑΓΝΗ καθώς τα τραύματά του έχρηζαν παιδοχειρουργικής παρακολούθησης.
Σύμφωνα με πληροφορίες από το ekriti.gr, ο μικρός μαθητής κατά τη μεταφορά του, είχε επικοινωνία με το περιβάλλον. Το περιστατικό σημειώθηκε όταν υπήρξε συνωστιμός κατά την έξοδο των παιδιών από το σχολείο.