Ο νεαρός υπέστη ανακοπή και αμέσως δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες από το γυμναστή του ΤΕΙ
Σε σοβαρή κατάσταση μεταφέρθηκε στο Μαμάτσειο Νοσοκομείο, με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, 20χρονος φοιτητής του ΤΕΙ Κοζάνης, ο οποίος λιποθύμησε, την ώρα που έπαιζε μπάσκετ με συμφοιτητές του στο κλειστό γυμναστήριο του Ιδρύματος.
Σύμφωνα με τις πρώτες ενδείξεις, ο νεαρός υπέστη ανακοπή και αμέσως δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες από το γυμναστή του ΤΕΙ, ενώ εξετάζεται το ενδεχόμενο να μεταφερθεί στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Μποδοσάκειου Νοσοκομείου Πτολεμαϊδας.
Ο 20χρονος φοιτητής, με καταγωγή από το Ηράκλειο, έχει υποβληθεί σε όλες τις εργαστηριακές εξετάσεις.
Kozanimedia.gr
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)