Παρά τις κακές καιρικές συνθήκες αθλητές από όλη την Κρήτη έδωσαν παρόν στην διοργάνωση
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 12ος Δρόμος Θυσίας Πεσόντων Μάχης Κρήτης Αγ.Βαρβάρας που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός και Εξωραϊστικός Σύλλογος Αγίας Βαρβάρας «Το κέντρο της Κρήτης» με συνδιοργάνωση του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την τοπική Κοινότητα Αγ.Βαρβάρας, και τον Δήμο Γόρτυνας, ο αγώνας τελέσθη υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού Μαζικού Αθλητισμού -Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).
Νικητής για μια ακόμα φορά στους άνδρες στα 17 χλμ ήταν ο Μανώλης Σηφάκης με χρόνο 1 ώρα 03΄35 ενώ στις γυναίκες η σύζυγός του Σκουρβουλιαννάκη Μαρία με χρόνο 1 ώρα 46΄46. Στα 5χλμ νικητής ήταν ο Παπαγιαννάκης Γιώργος του ΣΜΚ με χρόνο 22΄04 και στις γυναίκες η Σταυρακάκη Εύη του ΣΜΚ με χρόνο 30΄04.
Μετά το τέλος των αγωνισμάτων ο πολιτιστικός Σύλλογος παρέθεσε γεύμα σε όλους τους παρευρισκόμενους.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την σhμαντική συνδρομή τους στον αγώνα την ομάδα βοήθειας Φίλιος Ζεύς , την Ελληνική Αστυνομία όλους τους εθελοντές και χορηγούς και τέλος τους αθλητές που τίμησαν με την παρουσία τους την διοργάνωση.
Και του χρόνου………
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)