Στα χέρια της αστυνομίας δύο άνδρες για την καλλιέργεια των φυτειών στο Μυλοπόταμο
Εξιχνιάστηκαν, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Ρεθύμνης, υποθέσεις καλλιέργειας δενδρυλλίων κάνναβης, τα οποία εντοπίστηκαν μετά από συντονισμένη επιχείρηση εξερεύνησης Αστυνομικών Υπηρεσιών Κρήτης, σε αγροτική περιοχή του Δήμου Μυλοποτάμου τον Αύγουστο του 2017.
Σχηματίστηκε δικογραφία, σε βάρος δύο ημεδαπών ηλικίας 40 και 53 ετών για καλλιέργεια δενδρυλλίων κάνναβης.
Από την εμπεριστατωμένη αστυνομική έρευνα και προανάκριση, καθώς και την κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων, προέκυψε ότι δράστες σε δύο από τις καλλιέργειες-φυτείες που βρέθηκαν, σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο, με συνολικά 79 δενδρύλλια κάνναβης είναι ο 40χρονος και ο 53χρονος.
Η δικογραφία που σχηματίστηκε σε βάρος τους υποβλήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρεθύμνης.