Μετά από αστυνομική επιχείρηση, συνελήφθη ο δράστης
Συνελήφθη χθες το βράδυ σε περιοχή του Δήμου Φαιστού 44χρονος ημεδαπός κατηγορούμενος για απόπειρα ανθρωποκτονίας, που διαπράχθηκε σε βάρος 46χρονου ημεδαπού.
Ειδικότερα, χθες το βράδυ, ο 44χρονος ένεκα προσωπικών διαφορών πυροβόλησε με κυνηγετικό όπλο σε βάρος του 46χρονου, προκαλώντας του σωματικές βλάβες.
Από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Φαιστού και του Τμήματος Αστυνομικών Επιχειρήσεων Μεσσαράς, συνελήφθη ο 44χρονος ενώ στην κατοχή του βρέθηκε και κατασχέθηκε το εν λόγω κυνηγετικό όπλο.
Η προανάκριση διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Φαιστού ενώ ο συλληφθείς με την σε βάρος του σχηματισθείσα δικογραφία θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ηρακλείου.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)