Η συνολική χρηματοδότηση των έργων ανέρχεται στο 1,4 εκ. ευρώ
Την υπογραφή της απόφασης ανακοίνωσε στο Δήμαρχο Σητείας Θεόδωρο Πατεράκη, κατά την διάρκεια συνάντησης που είχαν στην Περιφέρεια Κρήτης στο Ηράκλειο.
Η συγκεκριμένη χρηματοδότηση αφορά την εκπόνηση πρόσθετων εργασιών στο χώρο του ΧΥΤΑ που θα συνδράμουν στην καλύτερη και αναβαθμισμένη λειτουργία του και «στην φιλο-περιβαλλοντική λειτουργία του ΧΥΤΑ Σητείας», όπως δήλωσε ο κ. Πατεράκης, ευχαριστώντας τον Περιφερειάρχη για την ολοκληρωμένη και συνεχή στήριξη στο έργο που είναι ζωτικής σημασίας για την διαχείριση των απορριμμάτων σε περιοχές των Δήμων Σητείας και Ιεράπετρας.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)