Το δήμαρχο Ηρακλείου κ. Βασίλη Λαμπρινό επισκέφθηκε σήμερα το πρωί στο γραφείο του ο δήμαρχος Στυλίδας και πρόεδρος του Κόμματος Τελεία, κ. Απόστολος Γκλέτσος, συνοδευόμενος από συνεργάτες του.
Η συζήτηση επικεντρώθηκε σε θέματα Τοπικής Αυτοδιοίκησης με έμφαση στα οικονομικά προβλήματα που υπάρχουν, εξαιτίας της περικοπής των Κεντρικών Αυτοτελών Πόρων.
Ο κ. Γκλέτσος χαρακτήρισε θετική τη κουβέντα με το δήμαρχο Ηρακλείου, σημειώνοντας πως κατέγραψε τις απόψεις του για την αναβάθμιση του θεσμού της Τοπικής Αυτοδιοίκησης.
Ο κ. Λαμπρινός έδωσε στο δήμαρχο Στυλίδας το συλλεκτικό μετάλλιο του Δήμου Ηρακλείου για το έτος Δομήνικου Θεοτοκόπουλου.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)