Αντικείμενο της πράξης είναι η συντήρηση των υποδομών των σχολικών κτηρίων της Α/θμιας & Β/θμιας εκπαίδευσης του Δήμου
Με απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών Π. Σκουρλέτη , (α.π. 44523 /28-8-18 ΑΔΑ:ΩΦΘΘ465ΧΘ7-ΜΙΞ), μετά από αίτημα και ενέργειες της Δημοτικής Αρχής ,ο Δήμος μας εντάχθηκε για χρηματοδότηση στο πρόγραμμα << ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ >> στο πλαίσιο της Πρόσκλησης ΙΙ << Επισκευή , συντήρηση σχολικών κτηρίων & αύλειων χώρων και λοιπές δράσεις>> με το συνολικό ποσό των 86.600,00€ .
Αντικείμενο της πράξης είναι η συντήρηση των υποδομών των σχολικών κτηρίων της Α/θμιας & Β/θμιας εκπαίδευσης του Δήμου μας. Αφορά κυρίως τους χρωματισμούς ,τις συντηρήσεις υδραυλικών εγκαταστάσεων , θερμαντικών σωμάτων και θυρών ,καθώς και την βελτίωση περίφραξης των αύλειων χώρων αυτών.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)