Σε ετοιμότητα ο Δήμος
Όλο το βράδυ εργάζονταν τα μηχανήματα της Αντιπεριφέρειας Χανίων και του δήμου Πλατανιά για να ανοίξει ο δρόμος και να απεγκλωβιστούν όσοι εκδρομείς την Κυριακή ανέβηκαν στα ορεινά των Χανίων.
Όπως είπε στην ΕΡΤ Χανίων ο Αντιπεριφερειάρχης Νίκος Καλογερής, ο δρόμος άνοιξε τη νύχτα και έτσι μπόρεσαν να φύγουν όσοι είχαν εγκλωβιστεί στην περιοχή.
Τα μηχανήματα παραμένουν πάντως και σήμερα στα σημεία όπου υπάρχει πρόβλημα προκειμένου να παραμείνει ο δρόμος ανοιχτός.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)