Δύο άντρες 23 και 24 ετών συνέλαβε η αστυνομία μετά από καταγγελία για ανταλλαγή πυροβολισμών το απόγευμα της Δευτέρας στο Γεράκι του δήμου Μινώα Πεδιάδος στο Ηράκλειο
Σύμφωνα με την καταγγελία, οι δυο νέοι άρχισαν να πυροβολούν ο ένας τον άλλον μετά από καυγά, ενώ δεν ήταν η πρώτη φορά που μεταξύ τους ξέσπασε φασαρία.
Στην αστυνομία, ο 24χρονος ισχυρίστηκε ότι δέχτηκε αναίτια πυροβολισμούς ενώ βρισκόταν στο ποιμνιοστάσιό του, ενώ ο 23χρονος από την πλευρά του ισχυρίστηκε ότι ο 24χρονος πυροβόλησε εναντίον του ενώ βρισκόταν μέσα στο σπίτι του με την οικογένειά του.
Οι δύο συλληφθέντες οδηγήθηκαν σήμερα στον εισαγγελέα Ηρακλείου ο οποίος τους άσκησε ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για απόπειρα ανθρωποκτονίας και πήραν προθεσμία να απολογηθούν στην ανακρίτρια αύριο το πρωί.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)