Η εθνική χάντμπολ αποκλείστηκε από την Βόρεια Μακεδονία
Τον αποκλεισμό από το EURO 2020, μετά την ήττα με 28-23 από τη Βόρεια Μακεδονία, στην πόλη Στρούμιτσα, μπροστά σε 2.500 θεατές, για την 6η αγωνιστική του 3ου προκριματικού ομίλου, γνώρισε η εθνική ομάδα χάντμπολ των ανδρών.
Η πρόκριση ουσιαστικά όμως χάθηκε στις δύο ήττες από τους Τούρκους τον Απρίλιο, όπου η εθνική ήθελε δύο πόντους, αλλά κυρίως λόγω άγχους και έλλειψης παραστάσεων από παιχνίδια «must win», δεν κατάφερε να πάρει.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)