Αύριο στους Αγίους Δέκα, στις 14:00 το μεσημέρι η κηδεία των δύο γυναικών που βρήκαν τραγικό θάνατο στο τροχαίο που έγινε στο Ηράκλειο
Σοκαρισμένη είναι η κοινωνία των Αγίων Δέκα του δήμου Γόρτυνας, από τον αναπάντεχο χαμό των δύο γυναικών, Έλλη Καταχανάκη και Μαρίνας Καταχανάκης-Εφεντάκη, που βρήκαν τον θάνατο σήμερα το πρωί στον δρόμο Ηρακλείου – Μεσαράς, όταν αυτοκίνητο μάρκας mitsubishi που οδηγούσε ο 36χρονος Μύρωνας Φραγκιαδάκης, από την Γέργερη, με κατεύθυνση προς Μοίρες συγκρούστηκε πλαγιομετωπικά με το αυτοκίνητο που οδηγούσαν οι άτυχες γυναίκες.
Οι κηδεία των δύο γυναικών θα γίνει αύριο, Παρασκευή, 6 Μαΐου, στις 14:00 το μεσημέρι, στον Ιερό Ναό των Αγίων Δέκα.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)