Σύμφωνα με ενημέρωση που είχε ο βουλευτής Ηρακλείου ΣΥΡΙΖΑ Σωκράτης Βαρδάκης
Mετά από αίτημα του Δήμου Αρχανών Αστερουσίων, ο γ.γ. Υποδομών κ. Δέδες, ενέκρινε δέσμευση ποσού 300.000 € από το Π.Δ.Ε., για την υλοποίηση του έργου «Αποκατάσταση ζημιών Ενδοδημοτικής οδοποιίας από θεομηνίες στο Δήμο Αρχανών-Αστερουσίων» της Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου, καθώς κρίνεται απολύτως αναγκαία η υλοποίηση του έργου προκειμένου να αποκατασταθεί το οδικό δίκτυο του Δήμου και να εξασφαλιστεί η οδική ασφάλεια των κατοίκων.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)