Δανειστική Βιβλιοθήκη Δήμου Χερσονήσου και Δανειστική Βιβλιοθήκη Γενικού Λυκείου Γουβών
Στη διάθεση των φίλων του βιβλίου τέθηκε η Δανειστική Βιβλιοθήκη Δήμου Χερσονήσου (Φιλικής Εταιρείας 11, Λιμ. Χερσονήσου) που επαναλειτουργεί και η Δανειστική Βιβλιοθήκη του Γενικού Λυκείου Γουβών (εντός πρώην αμερικ. βάσης), η οποία για πρώτη φορά ανοίγει για το ευρύ κοινό. Οι βιβλιόφιλοι μπορούν να δανείζονται βιβλία 10.00΄ – 13.00΄ καθημερινά, εκτός Σαββάτου και Κυριακής.
Όπως δήλωσε η πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Χερσονήσου, κ. Δέσποινα Πλευράκη: «Στόχος μας είναι να σχεδιαστούν δράσεις με στόχο την προώθηση της φιλαναγνωσίας και του μορφωτικού-πολιτιστικού χαρακτήρα της βιβλιοθήκης με έμφαση στις μικρές ηλικίες, ώστε να δοθεί μια άλλη πνοή στην καθημερινότητά της ευρύτερης περιοχής. Είναι για μας θέμα υψηλής προτεραιότητας.»
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)