Αφιερωμένο στη Μητέρα
Τον πρώτο διαγωνισμό μαντινάδας, αφιερωμένο στη Μητέρα, διοργανώνει σήμερα, στις 6:30’ το απόγευμα, στις Μοίρες, η Εθελοντική Ομάδα Νεολαίας του Δήμου Φαιστού, με την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.
Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στο πολύκεντρο Μοιρών, ενώ θα πραγματοποιηθούν παράλληλες εκδηλώσεις με κρητικά μουσικά και χορευτικά συγκροτήματα, αλλά και παραδοσιακά εδέσματα.
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)